Het beding van aanwas voor onroerende goederen in binnen- en buitenland
In samenwerking met Wolters Kluwer wil de Fiscale Hogeschool u de voornaamste nieuwigheden inzake registratiebelasting toelichten.
Tijdens deze praktijkdag worden 3 verschillende thema’s behandeld. Elke sessie of thema overloopt, op praktijkgerichte wijze, de meest actuele nieuwigheden en biedt oplossingen voor problemen uit de praktijk.
De sessies duren telkens 1u30. 
U kan ook inschrijven voor de volledige 'Studiedag registratiebelasting i.s.m. Wolters Kluwer'.
Thema's: 
- Verkooprecht anno 2025: een intergewestelijke vergelijking en update ontwikkelingen
 - Het beding van aanwas voor onroerende goederen in binnen- en buitenland
 - Schenking: recente ontwikkelingen praktijkgericht toegelicht
 
Het beding van aanwas is in België een veelgebruikte techniek binnen vermogens- en successieplanning. In internationale situaties verdient deze overeenkomst echter extra bijzondere aandacht. Wat zijn de gevolgen wanneer het in België klassieke beding betrekking heeft op buitenlands vastgoed?
Wij bieden een diepgaande analyse van de civielrechtelijke en fiscale implicaties van het sluiten van een beding van aanwas, zowel in binnenlandse als grensoverschrijdende context. We gaan bovendien dieper in op de praktische toepassingen en valkuilen bij onroerend goed gelegen in onder meer Frankrijk en Spanje.
 
25/197 B - BRUSSEL | 15/12/2025 van 13.45 tot 15.15 uur | 8974
25/197 B - BRUSSEL | 15/12/2025 van 13.45 tot 15.15 uur In winkelkar:25/197 B - BRUSSEL | 15/12/2025 van 13.45 tot 15.15 uur
25/197 R - REAL TIME | 16/12/2025 van 13.45 tot 15.15 uur | 8975
25/197 R - REAL TIME | 16/12/2025 van 13.45 tot 15.15 uur In winkelkar:25/197 R - REAL TIME | 16/12/2025 van 13.45 tot 15.15 uur
25/197 O - ON DEMAND | Beschikbaar vanaf 18/12/2025 | 8977
25/197 O - ON DEMAND | Beschikbaar vanaf 18/12/2025 In winkelkar:25/197 O - ON DEMAND | Beschikbaar vanaf 18/12/2025
Het seminarie duurt 1,30 uur. 
U heeft de keuze tussen: 
- het seminarie FYSIEK volgen op locatie in BRUSSEL, of
 - het seminarie volgen via LIVESTREAMING (real time), of
 - het seminarie UITGESTELD bekijken (on demand).
 
Iedere deelnemer ontvangt na het beantwoorden van de aanwezigheidsvragen en de afsluitende toets, zowel bij een seminarie op locatie, een real time- als een on-demand-seminarie, een attest erkend door de volgende instituten:
- het ITAA (categorie A);
 - het I.B.R.;
 - het BIV;
 - de Vlaamse Balies;
 - de Nationale Kamer van Notarissen.
 
            Brussel - Odisee
      
    
  
Stormstraat 2
1000 Brussel
België
Bereikbaarheid: De campus is heel gemakkelijk te bereiken: te voet of met de fiets, met het openbaar vervoer, of met de auto.
Het station Brussel-Centraal ligt op wandelafstand van de campus. Om vanuit Brussel-Centraal tot aan de campus te geraken, volg je vanuit de grote hal van het station de Keizerinnenlaan. De vierde straat links is de Stormstraat.
De campus is vlot bereikbaar vanop de kleine ring rond Brussel.
Parking: de deelnemers aan de seminaries en de causerieën (met uitzondering van de Grondige Snelcursussen) ontvangen een gratis parkingticket dat enkel geldig is voor de volgende parkings:
- Parking Grote Markt, Grasmarkt 104, Brussel (inrit rechtover het Centraal Station)
 - Parking Munt, Muntplein 25, Brussel
 - Parking Schildknaap, Schildknaapstraat 15-17, Brussel
 
            Real time
      
    
  
Een realtimeseminarie wordt op een vooraf bepaalde dag en op een vaststaand tijdstip gegeven. Je kan rechtstreeks en interactief deelnemen.
            On demand
      
    
  
Een on-demand-seminarie is een opname van een seminarie. De deelnemer kan deze opname bekijken op een door hem/haar zelfgekozen tijdstip.